ROZHLEDNA ŽALÝ

V  nadmořské výšce přes 1 000 m n.m. Vás čeká za příznivého počasí výhled na panorama západní části Krkonoš, případně na Českou kotlinu. Orientaci z  rozhledny usnadní popis na jejím ochozu. Velký rozhled nabízí již hřebenová část cesty k rozhledně. Jako cíl jistě poslouží i nově zbudovaná restaurace ve stylu roubenky s kachlovými kamny. S dětmi a terénními kočárky trasu zvládnete za zhruba 45 minut chůze.

CHATA POHLEDNIČKA

Asfaltovou cestou podle turistických značek z centrálního parkoviště, bez výškových rozdílů, dojdete po necelé hodině chůze k chalupě, která právem získala své jméno. Trasu lze absolvovat i s dětským kočárkem. Odměnou budou pohledy na krajinu typickou pro toto část Krkonoš, pro děti snad i místní sluneční hodiny.

PROJÍŽĎKY NA KONÍCH

Kněžická chalupa - vyjížďky na koních. Vyjíždí se do nejbližšího okolí i do Krkonošského národního parku. Děti se rády určitě povozí na poníkovi. Všude Vás při Vašem seznamování s koňmi doprovázejí instruktorky, které rády poradí. Kněžická chalupa je vzdálená zhruba 90 minut chůze po silnici směrem do Vrchlabí, pak lesní cestou, která končí u chalupy.

FARMA HUCUL JANOVA HORA

Sledujte turistické značky vedoucí na rozcestí „Rovinka“. Zde již uvidíte jasné značení trasy vedoucí k farmě. Mezi služby, které Farma Hucul svým návštěvníkům nabízí, patří výuka jízdy na koni, vyjíždky do terénu, posezení v roubenné hospůdce. Čeká vás procházka lesem po asfaltce zhruba 1:30, maximálně 2 hodiny chůze celkem. Vhodné i pro kočárky a kola. Děti i dospělí se mohou těšit cestou na občerstevení a dětské hřiště u bufetu Rovinka.

DĚLOSTŘELECKÁ PEVNOST STACHELBERG

Stachelberg zaujme návštěvníky svou vojensko-historickou expozicí, vybavenou modely pěchotních zbraní, pevnostního zařízení, plány, fotodokumenty a plastickým stolem zachycujícím pevnost po dostavbě. Pro návštěvníky je zpřístupněna i část podzemí se spletí skladišť, kasáren a komunikačních chodeb. Nedaleko Trutnova, v blízkosti vesničky Libeč, lze navštívit ještě jeden objekt pevnostního opevnění z let 1935 – 38, a to pěchotní srub T-S 63.

BOBOVÁ DRÁHA ŠPINDLERŮV MLÝN

Opravdu nevšední zážitek z jízdy (přes 1400 m), jejíž rychlost si každý volí podle svých schopností, umocňuje překrásné okolní panorama Krkonoš. Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou jezdit bez problémů všechny věkové generace, děti od osmi let samostatně, do osmi let v doprovodu rodičů. Díky kvalitnímu osvětlení může být v provozu i po setmění.

CESTA DO ŠPINDLEROVA MLÝNA

Nejkratší cesta do Špindlerova Mlýna vede přes rozcestí „Rovinka“ asfaltovou komunikací až k centru. Procházka je to příjemná, očekávejte však zhruba 3 hodiny chůze - celkem. Vhodné též pro kočárky a horská kola.

KRKONOŠSKÉ MUZEUM VRCHLABÍ, MUZEUM JILEMNICE

V případě nepříznivého počasí lze návštěvu těchto zařízení jen doporučit. Vkusně organizované exponáty Vám nabídnou pohled do historie hor, které jste navštívili, i životního stylu místních občanů. Cestu do Vrchlabí je možné absolvovat i pěšky po málo frekventované silnici. Pak počítejte lehce přes 1 hodinu chůze.

VÝLETY NA HORSKÝCH KOLECH

Jestliže se rozhodnete pro výlet na horských kolech, můžete si zvolit například cestu do Špindlerova Mlýna, odtud pak lanovkou na vrch „Medvědín“. Lanovka je k převozu horských kol přizpůsobena. Z Medvědína lze sjet přes Mísečky na Rovinka a dále na Benecko, vše značeno značkami. Z Mědvědína jedete na kole prakticky stále z kopce nebo po vrstevnici - tento výlet zvládnou i děti. Na kole však můžete volit i jiné trasy. Po vrstevnicích, tedy bez výškového převýšení, případně i cesty těžším horským terénem.